15 Best Beykoz evden eve nakliyat Bloggers You Need to Follow

image

İnternet iletişimi, e-ticaret ve ulaşım erişilebilirliği, malların, kolilerin ve kolilerin teslimatı ve diğer sarf malzemeleri hiç bu kadar kolay, hızlı ve verimli olmamıştı. Lalelerden çikolatalı pastalara, mektuplardan Chihuahualara kadar hemen hemen her şeyi kısa sürede göndermek artık daha mümkün. Ancak çevremizdeki tüm bu gelişmeler olurken, şirketler teslimat verimliliğini nasıl ölçüyor? Tüm kuryeler, kargo hizmetleri ve transpo ağları sektördeki belirli standartları takip ediyor mu? Paketlerinizin teslim alma noktasından varış noktasına nasıl gönderildiğini öğrenin. Ve şirketlerin olabilecek en hassas kargoları bile teslim ederek nasıl kâr edebildiğini öğrenin.

Bir teslimat şirketinin performansını ölçmek, genellikle, hizmetleriyle ilgili olarak müşterilerle araştırma, izleme, ölçme, değerlendirme ve hatta görüşmeler yapan kilit kişileri içerir. Bu kilit kişiler, şirket tarafından atanmış veya bir ajans olabilir. Ancak çoğu zaman araştırmalar ev işçileri üzerindedir. Süreç, çoğu zaman, teslimatlarının verimliliğini takip etmelerine yardımcı olmak için bir performans yönetimi yazılımı gibi bir yöntem, strateji ve fiziksel kaynakların kullanılmasını gerektirir. Teslimat verimliliğini ölçmenin temel amacı, hızları, yeterlilik seviyeleri, müşteri memnuniyeti veya geri bildirimleri hakkında bilgi elde edebilmektir. Bu veriler, bir teslimat şirketinin hizmet kalitesini artırma, ekipmanı, araçları ve insan gücünü yükseltme gibi önemli kararlar almasına yardımcı olacaktır. Ve bazı durumlarda, sonuçlar ticari organizasyonun yeniden yapılandırılmasına yol açacaktır.

Araştırma başlamadan önce süreç, operasyonun temel yönlerini belirleyerek başlar. Dikkate alınması gereken alanlardan biri de teslimat noktalarıdır. Genellikle dört teslimat noktası içerir - üretim noktası, depolama noktaları, satış noktası ve kullanım noktası. Konserve ürünler, kozmetik ürünler, çamaşır yıkama ürünleri ve ev kimyasalları gibi tüketim malları genellikle üretimin kaynağından, örneğin çiftlik veya fabrikadan, alıcının veya nihai tüketicinin ürünleri satın aldığı satış noktasına veya perakendeciye gönderilir. malları kullanım noktasına getirmekle yükümlüdür. Olağan koşullarda, üretim noktasından gelen mallar, satış noktasına ulaşmadan önce antrepo şeklindeki depolama noktasından geçebilir.

E-ticaret, fabrika satışları ve katalog ticareti gibi diğer durumlarda, mallar doğrudan üretim veya depolama noktasından tüketim noktasına teslim edilir, böylece nokta sayısı ortadan kalkar. Ancak tüm işletmeler dört noktalı teslimatla meşgul değildir. Örneğin bir pizza restoranı, perakende satıştan tüketime teslimat noktasında çalışır.

Dikkate alınması gereken ikinci husus, teslimat şekli veya basitçe, malların nakliye aracıdır. Temel olarak dört teslimat şekli vardır - hava, kara ve su. Küçük jetler, helikopterler, yük uçakları, su salları, feribotlar, balıkçı veya ticari tekneler, römorklar, kamyonlar, kamyonetler, motosikletler ve hatta bisikletler en yaygın ulaşım araçlarından sadece birkaçıdır. İlgili üçüncü husus, teslimat sıklığıdır. Malların gecikmesini veya hasar görmesini önlemek için araştırmacıların teslimatın periyodik programını bilmeleri gerekir. Örneğin yumurtaların daha sık, genellikle haftalık olarak verilmesi gerekir.

Bu çok önemli unsurları tanımlayarak, araştırmacı malların sağlam ve iyi durumda teslim edilip edilmediğini ölçebilecektir. Süreçte herhangi bir zayıflık varsa, daha sonra daha fazla araç eklemek veya daha fazla depolama noktası eklemek vb. gibi hizmeti iyileştirmeye yönelik önerilerde bulunulacaktır. Süreç karmaşık olabilir, ancak gerçekte dünya çapında yüzlerce teslimat şirketine yardımcı olmuştur. daha fazla kar edin. Teslimatı etkili bir şekilde ölçmeyi öğrenin, faktörleri bilerek başlayın.

Malları sınır ötesi ve uluslararası destinasyonlara taşımak eski bir uygulama olmuştur. Mallar, koliler ve diğer malzemeler, mümkün olan farklı yöntemlerle, güvenilir, güvenilir ve tahmini bir süre içinde istenilen atamaya aktarabilecek bir acente aracılığıyla teslim edilmek üzere paketlenir.

Yük taşımacılığı hizmet sektörü olarak da bilinen mal hareketi endüstrisi, esas olarak uluslararası ticaretteki büyüme ve küresel olarak birkaç limanın varlığı nedeniyle bugün en hızlı Acarkent evden eve nakliyat büyüyen endüstriler arasındadır. Malların hareketi için genel olarak her zamankinden daha fazla talep var. Küresel pazar arenası giderek küçülüyor ve dünyanın herhangi bir yerinden herkes tarafından erişilebilir hale geliyor. İnternet, insanların şimdiye kadar hayal bile edilemeyen olanaklara doğrudan erişmeleri için bir platform sağlar.

Dünyanın kentsel bölgelerinden kırsal bölgelerine Nakliye teslimat hizmeti için tutarlı bir büyüme ve yüksek talep olmuştur. Dünya ülkeleri süreçlerini entegre etmeye devam ettikçe, genellikle teslimat hizmetine yönelik artan bir talep vardır. Malların hareketi, küresel ekonominin hayatta kalması için daha kritik hale geldi.

Bununla birlikte, tedarik zincirinin entegrasyonu, ürün yaşam döngülerinin özelleştirilmesi ve azaltılması, düşük envanter ve acil müdahale gereksinimleri dahil olmak üzere bir dizi küresel eğilim yük teslimat sektörünü etkilemektedir. Bu yeni koşullar altında arzı yönetmenin karmaşıklığı ve zorlukları belirgin ve daha talepkar hale geldi.

Malların üreticilerden kullanıcılara fiilen taşınmasında lojistiği üstlenen yük sevkıyat şirketleri tarafından hizmet verilen uçak, treyler veya kamyon gibi nakliye şirketleri genellikle kendilerine ait nakliye araçlarına sahip değildirler. Gümrükleme, dokümantasyon ve sigorta paketleri gibi uluslararası Yük teslimat hizmetinden gerekli olan ek hizmetler, müşterinin talebine bağlı olarak bazen Yük Teslimat Hizmet Şirketi tarafından üstlenilebilir.

Müşteriler ayrıca, ihtiyaçlarının zamanında karşılanmasını talep etmeye devam etmeleri için bir platform sağlayan bilgi teknolojisinin ortaya çıkmasıyla daha talepkar hale geldi ve kargo teslimat hizmeti şirketleri aracılığıyla sunulan hizmet üzerinde daha fazla kontrol talep etti ve şirketlerin sunduğu hizmetin iyileştirilmesi.

Teknolojideki ilerleme sadece bilgi teknolojisinde değil, konteyner tanımlama sistemleri, navigasyon sistemleri, veri yönetim sistemleri, trafik yönetim sistemleri, elektronik veri değişim sistemi ve araç ve konteyner tanımlama sistemleri gibi diğer alanları da içermektedir. Bunun anlamı, nakliye hizmetinin ilerlediği ve geliştiği, teknolojiyi kaliteli hizmet sunumu ile birleştiren operasyon hizmet sistemini entegre ettiğidir.

Navlun türü, ağırlık, doğa (kırılgan, kırılabilir ve bozulabilir) ve koruma ihtiyacı, kimyasallar, tehlikeli maddeler ve balık gibi canlı hayvanlar dahil olmak üzere navlun için alınan ücretleri çeşitli faktörler etkiler. Malların teslim alma noktasından beklenen teslimat noktasına olan mesafesi de navlun maliyetini ve malların teslimat şeklini etkileyecektir. Ancak, yük teslimat hizmeti aracılığıyla verilen hizmetin kalitesi, alınan miktar veya ücretlerden daha değerlidir ve bu, hizmet sağlayıcının seçiminde bir gösterge olmalıdır.