Badem Göz Estetiğinden Kimler Yararlanabilir?

Badem Göz Estetiğinden Kimler Yararlanabilir?™Badem göz estetiğinden gözleri yorgun görünen her birey yararlanabilir. Gözlerin yorgun görünmesi birçok sebepten kaynaklı olabilir. Bu sebeplerin ilki genetik faktörlerdir. Anne ve babada bulunan göz yapısı çocuğa da geçtiği için gözlerde düşüklük meydana gelebilir. Diğer faktör zaman ve yaştır. Zaman ilerledikçe yaşanılanlardan da kaynaklı olarak gözler daha yorgun badem göz estetiği bakar.

Yaş ilerledikçe göz kapağında da kendisini salarak aşağıya çekilir. Bu durum kişilerin daha da yoğun bir göze sahip olmasını sağlar. Yorgun göz kişileri olduklarından daha yaşlı bir halde gösterir. Özellikle gözler vücut üzerinde en çok dikkat çeken bölge olduğu için her zaman dik ve çekici bakması daha iyidir. Badem göz estetiği ile beraber bu yorgun bakışlardan kurtularak daha genç bir görünüme kavuşulur.

Özellikle kadınlar tarafından badem göz estetiği daha çok tercih edilir. Bunun sebebi ise badem göz estetiği işleminden sonra kişilerin gözlerinin ve yüzlerinin daha güzel görünmesidir. Bu durum da makyaj bile yapmadan dışarıya çıkılabilir. Onun dışında göz kapaklarında herhangi bir problem yalayan ya da düşüklük gözlemleyen, gözlerini daha çekici yapmak isteyen her vatandaş badem göz estetiği işleminden yararlanabilir.

Badem Göz Estetiği Uygulaması

Badem göz estetiği uygulaması en az yarım saat en fazla bir saat süren bir uygulamadır. Uygulama yapılmadan önce doktor işe görüşülüp muayene olunması gerekir. Ardından işleme geçilir. Fazla bir ağrı veya sızı meydana gelmeyeceği için lokal anestezi uygulanır. Anestezinin etkisini göstermesi ile birlikte göz bölgesine bir kesik atılır. Kesikten yukarı çekilerek askı işlemi yapılır. Askı işlemi için kemik zatından yararlanılması gerekir.

image

Bu durum özellikle kişilerin sonrasında pişman olması durumunda çıkartılmasını sağlar. Ardından askı işleminin de tamamlanmasıyla dikiş ile kapatılarak işlem bitirilir. Kişiler işlem sonrasında veya esnasında acı çekmezler. Görünümü bozacak şekilde bir morluk da meydana gelmez. Sadece göz üstüne işlem uygulandığı için gözlerde ufak şişlikler meydana gelebilir.

Badem Göz Estetiği Sonrası

Badem göz estetiği sonrası oldukça kolay bir dönemdir. İşlem sonrasında kişilerin hayatlarına dönmesi oldukça kolaydır. Hastanede yatılmasına gerek yoktur. Tek yapılması gereken işlem sonrasında mutlaka doktor ile görüşmektir. Gerekli kontrollerin yapılması gerekir. İyileşme sürecinde doktor tarafından verilen merhem ya da ilaçlar mutlaka kullanılmalıdır.

Kullanılmadığı takdirde iyileşme sürecinde uzamalar meydana gelir. İşlem bittikten sonra kişiler eğer çalışıyorsa çalışmaya devam edebilirler. Eğer bir iş sahibi değillerse bir iki gün dinlenmeleri iyi olacaktır. İşlem sonrasında eğer badem göz beğenilmezse çıkartılabilir. İşlem anında olduğu gibi çıkartma işleminde de herhangi bir sıkıntı veya ağrı meydana gelmez.

Badem Göz Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Badem göz estetiğizorunlu bir işlem değildir. Kişilerin daha güzel bir görünüme kavuşabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Uygulama alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir sıkıntı meydana gelmez. Fakat bilmeyen kişiler tarafından uygulanan her işlemde olduğu gibi badem göz estetiği işleminde de sıkıntılar görülebilir.

İşlem kısa sürdüğü ve son teknoloji olan araç gereçlerle yapıldığı için herhangi bir iz meydana gelmez. Kişiler özellikle yorgun bir görünümden kurtuldukları için daha genç bir görünüm ile hayatlarına devam ederler. Ortalama olarak bu işlem üç dört yıl kadar kullanılabilir bir işlemdir. Kullanma süreleri kişilerin kendisine bakışına göre farklılık yaratabilir. İşlemin üç ila dört yıl sonra kaybının ardından tekrarlanmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Sizler de https://www.cahitvural.com/badem-goz-estetigi/ sayfasından daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.