İpli Skolyoz Ameliyatı

İpli Skolyoz Ameliyatı Fiyatı™İpli skolyoz ameliyatı fiyatı genel olarak hastanın durumuna göre ve gideceği hastaneye göre değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra hastanın sigortasının olup olmaması, hangi sigorta koluna bağlı olduğu ve gidilen hastanenin de hangi sigortayla anlaşmalı olduğuna göre değişkenlik gösterir. İyi bir araştırma ile birden fazla yerden fiyat alabilir ve kendiniz için doğru kararı verebilirsiniz. Ancak paranın sağlık için önemli olmadığını da gözden kaçırmamalısınız. Bu ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde işin uzmanına danışmanızda fayda vardır.

İpli Skolyoz Cerrahisi Sonrası

İpli skolyoz hastalığı olan kişiler ameliyattan sonra göğüs tüpü hastanın vücuduna yerleştirilir. Dolayısıyla takılan bu tüpler 2 veya 3 gün sonra çıkarılır. İlaç kesildikten sonra hasta yaklaşık 4 gün taburcu edilir. Füzyon cerrahisi ile karşılaştırıldığında, ipli skolyoz cerrahisi sonrası ağrı çok daha azdır. Ameliyat tamamlandıktan sonra ise doktorun tavsiyesi ilebelirli egzersizler yapılmalıdır.

İpli Skolyoz Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılabilir?

İpli skolyoz ameliyatı fiyatı kişinin yaşına göre değil, hastalık durumuna ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Ayrıca bu tip ameliyatlar 10 yaş üzeri esnek omurga yapısına sahip kişiler için uygundur. 10 yaş altı çocuklar için uygun olmamasının sebebi konulan ipin esnemeye karşı dayanıklı olmamasıdır. Ayrıca bu çocukların büyüme potansiyelleri hızla arttığı için bu tür ameliyatlar doktorlar tarafından uygun görülemeyebilir. Ancak yine de doktordan konuyla ilgili olarak bilgi alınması daha doğru olacaktır.

İpli Skolyoz Ameliyatı Süresi

İpli skolyoz ameliyatının ne kadar saat süreceği kişinin hastalığının vermiş olduğu eğriliğe, omur sayısına ve kişiden kişiye göre değişir. Belirli bir süre için skolyoz ameliyatı 4 ila 8 saat arasında değişebilir.

İpli Skolyozun Belirtileri Nelerdir?

İpli skolyoz ameliyatı fiyatı almadan önce bu hastalığın teşhisinin çok iyi bir şekilde konulması gerekir. Omurganın eğriliğini kişinin kendi başına bilmesi imkânsızdır. Ancak sırt ve bel ağrısı, nefes darlığı ve sürekli yorgunluk skolyoz belirtisi olabilir. Skolyoz belirtileri:

• Bir omuz aşağıdaysa

• Asimetrik omuzlar ve kalçalar

• Sırt ağrısı ve bel ağrısı

• Nefes darlığı

Şeklinde kendini gösterebilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için https://drgokhandemirkiran.com/ipli-skolyoz-ameliyati/ sitesinden ipli skolyoz ayrıntılı olarak destek alabilirsiniz.