İstanbul Psikolog Sizi Nasıl Tedavi Eder Biliyor Musunuz?

Boşanma Evresinde Psikolog Desteği Neden Önemli? ™İzmir psikolog ile boşanma aşamasında herhangi bir sorun yaşama durumu da meydana gelmemiş olur. Boşanma süreci genel anlamda hem stresli hem sıkıntılı olan bir süreçtir. Boşanmış olan kişilerin hayatlarındaki bütün rutinlerini değiştirmeleri birçok şeyin zorlaşmasına ve aynı zaman da üzücü bir hal almasına neden olur. Bunların yanı sıra bir de kişilerin hayatları yoluna girene kadar yaşamış oldukları stres nedeni ile birçok yasal engel ile de karşı karşıya kalmış olurlar. Genel olarak dengesiz olan duygular ile birlikte boşanmalar çok daha zorlayıcı bir hal almaya başlar.

Kadınlarda Boşanmanın Etkileri

Kadınları etkileyen durumlardan birisi de ne yazık ki maddi etkenler olur. Kendi ayakları üzerinde duramayan kadınlar bu nedenle çok fazla sıkıntı yaşarlar. Mutsuz bir evliliği bitiren kadınlar genellikle bir daha mutlu bir evlilik yapamayacaklarını düşünürler. Toplum tarafından kişilerin üzerine yapıştırılmış olan boşanmış ibaresi ile kadınlar psikolojik açıdan kötü etkilenirler. Çocukları için kötü giden bir evliliği sürdürmeye devam etmeleri de kişilerin daha fazla yıpranmasına neden olan bir durum oluyor. İlişkinin bitmesi ile ilgili kendini suçlaması ile de psikolojik açıdan çok daha fazla çöküntü içine girmiş olmalarında dolayı İzmir psikolog desteği almaları oldukça önemlidir.

Erkekler Üzerinde Boşanmanın Etkileri

Boşanmanın ardından erkekler de madde ve İstanbul psikolog alkol bağımlılığı daha çok ortaya çıkıyor. Toplumsal bakış açısı nedeni ile biten evlilikte kadınları suçlama eğilimi çok daha fazla görülüyor. Boşanmanın ilk zamanlarında erkekler tarafından her ne kadar kurtuluş olarak gözlemlense de daha sonraki zamanlarda çok daha yıpratıcı bir hal almış oluyor. Boşanma sonrasında erkekler de çok fazla öz bakım ve ev düzeni sorunları da meydana gelmesinden dolayı bir takım ruhsal bunalımlardan ötürü İzmir psikolog tarafından destek almaları gerekebiliyor.

Boşanma Sonrasındaki Etkileri Neler Olur?

Boşanmada aynı evlilik gibi kişilerin hayatlarında oldukça doğal olan bir süreçtir. Bitmiş olan evlilik süreci sonrasında kişilerin birbirlerine zaman vermeleri oldukça önemli bir durumdur. Eğer kişilerin ekonomik durumları el veriyor ise terapi desteğinin alınması oldukça faydalı olacaktır. Bunların yanı sıra kişilerin birbirlerini hatırlatacak olan her türlü olaydan uzak durmaları da çok faydalı olur. Tüm bunların yanı sıra kişilerin birde çocukları varsa o zaman çok daha dikkatli ve çok daha sakin bir boşanma davası olması daha önemli olur.

image

image

Bu sayede bu durumdan çocuk da etkilenmemiş olur. Ancak çocuk her ne kadar bu durumlardan etkilenmemiş gibi görünse de yine de İzmir psikolog yardımı almasında büyük bir fayda vardır. Boşanma sürecinde olan çiftin de hem sakın kalabilmesi hem de psikolojik sağlığı için yardım alması önemlidir. Bu sayede bu süreç hem daha ağrısız hem de daha sorunsuz bir şekilde çözülmüş olur. Bu nedenle bu durumu ihmal etmemeli ve kesinlikle bir psikolog yardımı alınmalıdır. Bu sayede bir sorun yaşama olasılığı da ortadan kalkmış olur. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye https://doktorbilgini.com/izmir-psikoloji/ linkinden ulaşabilirsiniz.