Truck Scales

image

Dilimize İngilizce den girmiş olan bu terim kamyon kantarı, demiryolu kantarı, genellikle kara taşıtlarını ve içeriklerini tartmak için kullanılan beton bir temel üzerine kalıcı olarak kurulmuş olan büyük bir kantar setidir. Aracın hem boş hali hem de yüklendiğinde ki dolu hali yani aracın taşıdığı yük hesaplanabilir. Bu hesaplama sayesinde truck scales tüm taşıma yüklerinizi araçlar ile rahatlıkla tartar ve gerekli hesaplanır. Kantar terimi yerine kullanılan truck scales ile tüm işlemleriniz fişler ile size bildirilmektedir. Bu fişler sayesinde işlemleriniz kayıt altına alınır ve belgeli şekilde yük gideceği yere kadar teslim edilir.

Tır ve Demiryolu Kantarı

Truck Scales demiryolu ve karayolu kantarları uygun bir alanda zemine açılan betonarme çukura kurulmuş bir monteli sistemdir. Kantar hem yük taşıdıklarında hem de yüzsüz olarak kamyon veya tırların gerekli olduğu durumlarda tartılmasında kullanılır.

Özellikle hazır beton şirketlerinde çok kullanılan kantar sistemi ile hem yük taşıyıcı vagon hem de yük yüklenen yük gibi araçlara dökme mal yüklendiğinde kantar tartımların yapılabilmesine olanak sağlar. Bazen de demiryolu yükleme noktalarında kullanılan kantar bazen de demir çelik üretim firmalarında tercih edilir. Kantar çelik tartı platformu hem karayolu araçlarını hem vagonları hem de tek başına yükün tartabileceği şekilde üretilir.

Kantar Fiyatları

Truck Scales yani kantar işlemleri sizin tercihinize yönelik olduğundan dolayı istek karşısında ya vagon tır veya kamyon bos tartılır yolda yüklü tartılır Bu sizin tercihinize kalmıştır. Kantar fiyatları konusunda yaptığınız işlemi kökün ağırlığına göre fiyat belirlemesi yapıldığından bunu tartımdan çıktıktan sonra öğrenebilirsiniz. https://kobastar.com/truck-scales/ linkinden iletişim kurarak bilgi alabilir ve tüm hizmetlerimizi görebilirsiniz. Truck Scales sayesinde tüm tartı işlemleri kolaylıkla yapılabilir.